Polecamy
Furtka ogrodzeniowa – rodzaje i funkcjonalność
Ogrodzenie

Furtka ogrodzeniowa – rodzaje i funkcjonalność

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór odpowiedniego ogrodzenie naszej posesji jest ważny – płot jest nie tylko ochroną domu, ale też powinien mieć walory estetyczne. Warto wiedzieć, jakie są rodzaje furtek, aby postawić na najlepszą opcję.

Furtka pełni też rolę reprezentacyjną i jest jedną z najważniejszych części ogrodzenia, tuż obok bramy wjazdowej. Sprawdź, jak dobrać taką, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania! 

Jakie funkcje pełni furtka ogrodzeniowa?

Furtka ogrodzeniowa to niezwykle ważny element naszej działki. Całe ogrodzenie pełni funkcję ochronną, dzięki czemu możemy czuć się bezpiecznie, będąc we własnym domu. W ofercie sklepów można znaleźć różnego rodzaju płoty, siatki czy ogrodzenia naturalne, które będą tworzyć stylową całość z furtką oraz bramą wjazdową.

Wąskie przejście wydzielone na furtkę powinno być praktyczne, ale dopasowane do wybranego przez nas stylu. Elegancka lub minimalistyczna furtka może fantastycznie dopełniać aranżację przydomowego ogrodu oraz wygląd zabudowy. 

Nowoczesne furtki ogrodzeniowe są ponadto wyposażone w różne gadżety np. inteligentny system alarmowy lub monitoring. 

Rodzaje furtek ogrodzeniowych? 

Furtki ogrodzeniowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Rozbudowana oferta i innowacyjne rozwiązania sprawiają, że każdy znajdzie odpowiadające mu wejście na posesję. Dużą popularnością cieszą się zarówno gotowe furtki, jak i te wykonywane na specjalne zamówienie klienta. Warto poznać najczęściej wybierane modele, które mogą posłużyć jako nasza inspiracja.

  1. Furtka drewniana ramowa – to bardzo często spotykane rozwiązanie, które idealnie dopełnia ogrodzenie wykonane z drewna. Materiał, z którego zrobione jest wejście na posesję jest zazwyczaj bardzo trwały i solidny, a przy tym gustowny. Furtki zazwyczaj wykonywane są z pionowych lub poziomych drewnianych elementów. 
  2. Furtka drewniana sztachetowa – równie przyjemnym dla oka elementem ogrodzenia będzie furtka wykonana z listwy i przybitych do niej sztachet. Najczęściej deski użyte w konstrukcji furtki odpowiadają tym, które odgradzają posesje. 
  3. Furtka z siatki – nieco bardziej ekonomicznym sposobem na stylową furtkę będzie wykorzystanie siatki. Jest to z pewnością rozwiązanie uniwersalne, które pasuje do różnego typu zabudowy.
  4. Furtka ozdobna – bogato zdobione furtki ogrodzeniowe często wykorzystują motywy kwiatowe lub wzory liści.
  5. Furtka panelowa – to rewelacyjne rozwiązanie wykorzystywane w ogrodzeniach zrobionych z paneli. Prosty design sprawia, że furtka będzie wyglądać tak samo, jak panele wykorzystane w płocie. 

Jak wybrać furtkę ogrodzeniową?

Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę, wybierając furtkę ogrodzeniową? Na pewno ważną kwestią jest stylowy wygląd oraz funkcje dostosowane do naszych preferencji. Najlepiej kiedy furtka odróżnia się od pozostałych elementów, tym samym pełniąc rolę reprezentacyjną do wejścia na posesję. 

Odpowiednia furtka ma zapewnić nam poczucie bezpieczeństwa i dopasować się do naszych indywidualnych potrzeb. Ważne, aby pasowała do ogrodzenia oraz stylu ogrodu. Zaletą będzie z pewnością prosta konstrukcja i sprawne oraz ciche działanie.

Zdjęcie głowne: Keith Hardy/unsplash.com

vetsings

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne dekoracje ścienne do swojego wnętrza?
Jak wybrać idealne dekoracje ścienne do swojego wnętrza?
Dowiedz się, jak wybrać idealne dekoracje ścienne do wnętrza Twojego domu w tym praktycznym artykule. Pozwól swojemu wnętrzu wyrazić własny styl i osobowość dzięki odpowiednio dobranym dekoracjom.
Jak wybrać idealny zestaw akcesoriów do twojego prywatnego kąpieliska?
Jak wybrać idealny zestaw akcesoriów do twojego prywatnego kąpieliska?
Wybierz akcesoria do twojego prywatnego kąpieliska, które przekształcą go w niesamowity relaksacyjny zakątek.
Jak wybrać idealną matę ochronną na biurko – poradnik dla każdego pracownika biurowego
Jak wybrać idealną matę ochronną na biurko – poradnik dla każdego pracownika biurowego
Poradnik ułatwiający wybór ochronnej maty na biurko, zalecany każdemu pracownikowi biurowemu. Poznaj korzyści z użycia maty, funkcje oraz jak dobrać najlepszy model.
Ostatnie wpisy