Polecamy
Czy można impregnować ogrodzenie zimą?
Ogrodzenie

Czy można impregnować ogrodzenie zimą?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Niekiedy prace związane z ogrodzeniem posesji trwają do późnej jesieni, a jeśli pozwalają na to warunki atmosferyczne nawet wczesnej zimy. Czy w takiej sytuacji po ich zakończeniu, można od razu przystąpić do impregnacji elementów, z jakich zostało ono wykonane? Poniżej rozwiewamy tę wątpliwość. 

Impregnacja ogrodzeń wymaga suchej powierzchni 

Większość producentów preparatów do impregnacji ogrodzeń zwraca szczególną uwagę na to, aby powierzchnie, na jakie nakładany ma być produkt były suche i oczyszczone ze wszelkich zanieczyszczeń. Tylko w takiej sytuacji impregnat ma możliwość zadziałać odpowiednio ze swoim przeznaczeniem. 

W okresie jesienno-zimowym nie jest więc możliwe odpowiednie przygotowanie ogrodzenia pod nakładanie impregnatu, który nie będzie mógł się wchłonąć w sytuacji dużego zawilgocenia bloczków betonowych, czy też drewnianych słupków i sztachet. Dlatego też najlepiej z takimi pracami poczekać do wiosny, kiedy wilgotność powietrza będzie mniejsza, a sam materiał zostanie osuszony przez temperaturę powietrza czy też promienie słoneczne. 

vetsings

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne łóżko do sypialni? Przegląd różnych typów i funkcji
Jak wybrać idealne łóżko do sypialni? Przegląd różnych typów i funkcji
Poszukujesz idealnego łóżka do sypialni? Dowiedz się, jak wybrać rodzaj i funkcje dostosowane do Twoich potrzeb. Przegląd różnych typów łóżek dostępnych na rynku.
Kanały wentylacyjne płaskie – jak je zamontować?
Kanały wentylacyjne płaskie – jak je zamontować?
Kanały wentylacyjne płaskie to specjalne elementy wykorzystywane w systemach wentylacyjnych. Jak sama nazwa wskazuje, charakteryzują się płaskim kształtem, który umożliwia ich montaż w miejscach, gdzie standardowe okrągłe kanały są niewygodne lub niemożliwe do zastosowania. Wyróżniają się one nie tylko łatwością montażu, ale także większą elastycznością w ułożeniu, co ułatwia dostosowanie kanałów do konkretnych warunków
Jak wybrać idealną szafę przesuwną: poradnik krok po kroku
Jak wybrać idealną szafę przesuwną: poradnik krok po kroku
Odkryj sekrety wyboru idealnej szafy przesuwnej. Od wymiarów po styl i ułożenie - wprowadzamy Cię w świat praktycznych i stylowych rozwiązań wnętrzarskich.
Ostatnie wpisy