Polecamy
Zewnętrzne żaluzje sterowane automatycznie – najważniejsze informacje
Automatyzacja

Zewnętrzne żaluzje sterowane automatycznie – najważniejsze informacje

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeszcze do niedawna żaluzje automatyczne zewnętrzne były stosowane jedynie w większych sklepach, hotelach i innych miejscach publicznych.

Jednak obecnie coraz więcej osób decyduje się na ich zamontowanie w swoim domu. Czemu tak jest? Kiedy właścicieli nie ma w domu, żaluzje zewnętrzne mogą okazać się skutecznym zabezpieczeniem przed włamaniem lub niechcianymi i ciekawskimi podglądaczami. Przekonaj się, co warto wiedzieć o takim systemie zabezpieczającym i czy naprawdę jego zamontowanie jest konieczne?

Żaluzje automatyczne – czym są i co warto o nich wiedzieć

Żaluzje zewnętrzne automatyczne zwane są również fasadowymi. Ich działanie jest bardzo zbliżone do tego, jak funkcjonują tradycyjne żaluzje wewnętrzne. Zbudowane są z pojedynczych lameli, które tworzą szczelny płaszcz na szybie. Obecnie na rynku dostępne są modele, które można ustawiać w wybrany sposób.

Prócz tego, że chronią, to dodatkowo dają nieco większe możliwości redukowania oświetlenia słonecznego, które wpada do pomieszczeń przez okna. Lamele mogą być ustawione pod kątem, a co więcej można je opuszczać i podnosić do wybranego przez siebie poziomu. W ten sposób można skutecznie ograniczyć ilość promieni słonecznych wpadających do pomieszczenia. To daje poczucie komfortu i pozwala stworzyć odpowiednie warunki w mieszkaniu lub domu.

Sposób działania i zalety żaluzji automatycznych

Wiele osób zastanawia się, czy warto zdecydować się na żaluzje automatyczne zewnętrzne do domu. Dzięki nim możliwe jest regulowanie ilości światła dziennego wpadającego do pomieszczeń. To daje możliwość zaciemnienia pomieszczeń, kiedy jest to potrzebne, a co więcej, unormowanie temperatury w pomieszczeniach. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, ale ten rodzaj urządzeń okiennych ma właściwości termoizolacyjne. Dzięki temu latem można zmniejszyć ryzyko nadmiernego ogrzania pomieszczeń, zaś zimą ich wychłodzenia. 

To również duża oszczędność dla domów, które mają ogrzewanie. Zarówno latem, jak i zimą można płacić mniejsze rachunki za ogrzewanie, ponieważ rolety pozwalają na regulację temperatury i utrzymanie jej na optymalnym poziomie. Dają także poczucie bezpieczeństwa. To dodatkowa przeszkoda dla włamywaczy, którzy, widząc takie utrudnienie, mogą zrezygnować. 

Automatyczne żaluzje dają możliwość ochrony przed ciekawskimi spojrzeniami. Wieczorem, kiedy domownicy nie chcą, by ktoś ich widział, mogą szczelniej zasłonić okna, co wpływa na poczucie komfortu i większej swobody we własnym domu.

Sterowanie automatycznymi żaluzjami

Żaluzje zewnętrzne montowane są po zewnętrznej stronie budynku, na co wskazuje sama nazwa. Wbrew pozorom, nie montuje się ich do ramy okna, a do elewacji. To oznacza, że są one wykonane z trwałych i twardych materiałów. Lamele i części obudowy żaluzji zbudowane są z aluminium. To właśnie dlatego jest to element wyposażenia zewnętrznego domu, który wyróżnia się dużą odpornością na niekorzystne działanie negatywnych czynników mechanicznych i atmosferycznych.

Bardzo ważne jest, by ich konstrukcja była stabilna i trwała, ponieważ lamele powinny działać sprawnie i bez żadnych zaburzeń, nawet w trudnych warunkach pogodowych. Jeśli pojawiają się problemy z ich sterowaniem, na przykład w czasie silnego wiatru lub opadów śniegu i mrozu, to może oznaczać, że są wykonane niestarannie i ze słabej jakości materiału.

Czy automatyczne żaluzje do domu to dobry pomysł?

Zastanawiasz się, czy warto zdecydować się na zamontowanie żaluzji zewnętrznych w swoim domu? Jeśli zależy Ci na unowocześnieniu swojego budynku i zadbaniu o najwyższy komfort termiczny, to jest to dobre rozwiązanie. Polecane jest również dla osób, które często wyjeżdżają. Żaluzje mogą utrudnić włamanie.

Znasz już najważniejsze informacje na temat żaluzji automatycznych, możesz z łatwością określić, czy takie wyposażenie jest Ci potrzebne.

vetsings

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ogrodzenie wizytówką Twojego domu – jak je wybrać?
Ogrodzenie wizytówką Twojego domu – jak je wybrać?

Zastanawiasz się, jakie ogrodzenie wybrać do swojej posesji? Kliknij i zobacz kilka praktycznych porad.

Przyszłość elektroniki – jakie nowe technologie będą dominować w nadchodzących latach?
Przyszłość elektroniki – jakie nowe technologie będą dominować w nadchodzących latach?
Elektronika jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin, która zyskuje coraz większą popularność i znaczenie w codziennym życiu ludzi. Wraz z postępem technologicznym, wkraczamy w erę nowych technologii, które będą decydować o przyszłości naszej cywilizacji. W niniejszym artykule przedstawimy kilka kierunków rozwoju elektroniki, które w nadchodzących latach będą dominować.
Jak profesjonalna chemia wpływa na efektywność klimatyzacji samochodowej?
Jak profesjonalna chemia wpływa na efektywność klimatyzacji samochodowej?
Dowiedz się, jak profesjonalna chemia wpływa na efektywność Twojej klimatyzacji samochodowej. Zdobądź wiedzę, która pomoże Ci utrzymać sprawną klimatyzację i poprawić komfort jazdy.
Ostatnie wpisy